2021: Registrations and transfering from 2020

2021: Registrations and transfering from 2020

2021: Registrations and transfering from 2020

Iznik Ultra 2021 is now counting down: If you have a free entry from last year, this mail will help you to transfer it. We need your action.

Looking on the updates on pandemic and vacine progress,  we decided to organize Iznik Ultra in August 2021: Get ready for an exceptional experience on August 6-7-8th. 
We will light up the night and circumnavigate wonderfull Lake of Iznik.

Your transfer is ready but needs your action. We have sent an email with your personal transfer Code. If you have not recieved that, please contact us. yaris @ maceraakademisi .com
You can register at : https://www.plustimer.com/en/yaris/Iznikultra-2021-agustos
You can check all races at www.iznikultra.com
You might apply for change. Shortening your race is free of charge, making is longer requires payment of the difference.

Main notes for 2021:
- Health first! We aim a safe race with Covid-19 precautions . Our current approach can be read here. i
- All races, except 25K, will run in night. Headlamp mandatory. 
- Derbent Trail Run course updated for 2021: 25K and ITRA 1 point valued. Start is August 8, Sunday morning!
- 5K Iznik Historical City Run entries to be open by March.  

We believe this will be an experience worth waiting. We are ready, what about you?

... Full Text in Turkish ...

2021 İznik Ultra kayıtlarımızı açarken heyecanlıyız!

İznik Ultra 2021'de 6-8 Ağustos tarihlerinde yapılacak. Kayıtlar sayfamızda kayıt olmak için gereken detayları öğrenebilirsiniz. Bu sayfanın en altında Ağustos'ta yapma nedenimizi ve yarış yeniliklerini detaylandırdık.

2020'den 2021'e Devir

2020 senesinde yapılamayan yarıştaki kaydını 2021'e devir eden yarışmacılarımıza e-posta ile transferi yapmaları için gerekli transfer kodu ve geçerli olduğu yarış  bilgisini ilettik. Mail bir şekilde size ulaşmadıysa lütfen bize ulaşın.

Neden otomatik taşımadık? Yarış başvuru koşul ve kuralların güncel halini kabul edip ilerlemeniz yasal zorunluluk olduğu için. 

Yarış devrimi farklı bir yarışa taşıyabilir miyim? 

Evet. 2020'de kayıt olduğunuz yarışı ücretsiz koşma hakkınız var. Bunu değiştirmek istediğinizde;

a) Geçmek istediğiniz yarış daha kısa ise 31 Mart'a kadar ücretsiz yapabilirsiniz. Bunun için lütfen bize mail atın, transfer kodunuzu güncelleyelim.

b) Geçmek istediğiniz yarış daha uzun ise fiyat farkını ödeyerek geçişi yapabilirsiniz. Bunun için lütfen bize mail atın, kullanıcı panelinde size ödeme ekranı açıp transfer kodunuzu güncelleyelim.

...

Neden Ağustos 2021?

Covid-19 salgınının Aralık 2020 itibarıyla Türkiye ve dünyadaki durumu ve aşılama hakkındaki güncel verilere bakarak 2021 Nisan ayı için İznik Ultra maratonu gibi 5 iç içe patika yarışı ve yan etkinlikleri gerçekleştirmenin bir çok belirsizlik içerdiğini, son dakika gelişmelerin olumsuz etkisine çok açık olduğumuzu, konaklama ve seyahat kısıtlarının bulunabileceğini ve belki de hepsinden öte, Kasım ayından bu yana süren kısıtların uzun mesafe koşmak için gerekli antrenman ihtiyacına adil ve yeterli erişimi engellediğini düşündük. Elbette önemli olan sağlık, yarışı farklı bir tarihte yapabiliriz. Ağustos 2021, farklı bir deneyim ve genel yarış takvimi ile en az çakışacağı düşünülerek seçildi. Ağustos 2020'de birden fazla ekip çeşitli mesafelerde yerinde test etti. 

2021 yenilikleri:

160K - Cuma akşamüstü başlayarak 33 saat içinde tamamlanacak

90K-55K-35K: Cumartesi günü ötelenmiş zamanlarda start alacak. 55K ve 35K yarışlarında neredeyse her koşucu karanlıkta iznik içine girip finiş görecek. Geceyi aydınlatmaya hazır ol!

25K : yanlış yazmadık, Derbent Patika Koşusu 25km +340 -820m yükseklik değişimi ile ITRA1 puan veriyor. Değişiklik hemen çıkışta. Önemli bir başka değişiklik, 8 Ağustos  PAZAR günü öğleden önce start alacak olması. Kafa feneri zorunlu değil. 

Güncel parkur detayları : https://iznikultra.com/tr/iznikultra/derbent-patika-kosusu-20k