İnstagram Facebook Twitter
19-21 Nisan 2019
Kayıt Ol!


Sosyal Sorumluluk

2018

2018 yılında İznik'te Türkiye'nin en büyük koşu festivaline ev sahipliği yaptık. Hem koştuk, koşturduk, sosyal sorumluluk projelerine destek olduk.

Katılımcılarımızın katkılarıyla:
Türkiye Tohum Otizm Vakfı'na 5860 TL (Dekont için tıklayınız)
Selçuk İlkokulu'na 402 TL (Dekont için tıklayınız)
Selçuk Ortaokulu'na 3090 TL (Dekont için tıklayınız)
bağış toplanmıştır.

2017

2017 yılında İznik'te Türkiye'nin en büyük maratonuna ev sahipliği yaptık. Koşucularımız destektekleriyle sosyal sorumluluk partnerlerimize katkıda bulunduk.

Katılımcılarımızın katkılarıyla:
Türkiye Tohum Otizm Vakfı'na 2655 TL (Dekont için tıklayınız)
Selçuk İlkokulu'na 1118 TL (Dekont için tıklayınız)
Selçuk Ortaokulu'na 2237 TL (Dekont için tıklayınız)
bağış toplanmıştır.

2015

2015 yılında İznik'te harika bir organizasyona ev sahipliği yaptık. Hem koştuk hem de çok güzel sosyal sorumluluk projelerine imza attık.

Katılımcılarımızın katkılarıyla:
İznik Selçuk İlköğretim Okulu'na 2680 TL (Dekont için tıklayınız)
İznik Selçuk Ortaokulu'na 2675 TL (Dekont için tıklayınız)
Türkiye Tohum Otizm Vakfı'na 540 TL (Dekont için tıklayınız)
bağış toplanmıştır.

İznik Ultra Maratonu 2015'te Sosyal Sorumluluk Partnerlerimiz bizim için neler yaptı?

Selçuk İÖO ve Selçuk Ortaokulu, İznik 10km koşusunda parkur içindeki gönüllüleriyle koşucuların motivasyonunu hep en üst seviyede tutmayı hedefledi.Varış noktasına başarıyla gelen koşucuları bu sefer de sürpriz folklor gösterisiyle şenlendirdi!Selçuk Ortaokulu öğrencilerinden oluşan bando takımı İznik Ultra Maratonuna özel hazırladıkları gösterileriyle festival alanını canlı tuttu!2014

2014 yılında yine yarış kayıt ücretlerimizden Selçuk İÖO Aile Birliği’ne 4190TL kaynak aktardık.Dekont için tıklayınız.

Zuhal Müzik, okulun bando takımının hasarlı enstrümanlarını onarılması için İznik Ultra'nın sponsorları arasında yer aldı. 10K yarışında içimizi ısıtan ritmleri çalan Selçuk İlköğretim Okulu öğrencilerine ekipman sağlayan Zuhal Müzik'e teşekkür ederiz. Detaylar için tıklayınız

Yarışmaya katılan ve gönüllü olan çocuklarımız arasında resim yarışması yapılarak onların gözünden İznik Ultra’yı gözlemledik. Eser üreten her çocuk ASICS tekstil ürünleri ile motive edildi.

2013

2013 Yılında Ultra Maratona katılan koşucuların topladığı bağışların raporu için tıklayınız.

Macera Akademisi – MCR Racesetter olarak sadece koşmak için değil kalıcı değerler yaratmak, yaşanan heyecanı paylaşmak ve yarışan yarışmayan herkesi bu heyecana dahil etmek üzere yola çıktık. Selçuk İlköğretim Okulu ve tüm destekçilerimizin sayesinde gelecek nesillerimiz için güzel adımlar attık.

MCR Racesetter olarak düzenlediğimiz yarışlarda gerçekleştirmeye çalıştığımız toplumsal gönüllülük projesi kapsamında, 2012 ve 2013 senesinde gerçekleştirilen İznik Ultra Maratonu yarışlarına katılan her katılımcı adına, yarış kayıt ücretinin 5TLsini okul aile birliği hesabına bağışta bulunarak bizlerden desteğini eksik etmeyen öğrencilerimizin okul ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Ayrıca yarışmacılar da bağış çağrısı yapıp kaynak topladılar. 2012'de Toplam 3600 TL ve ek olarak ayni yardımlar toplandı. Bağış dökümünü bu bağlantıda , bağışların nereye harcandığını bu sayfanın en altında inceleyebilirsiniz. 20 Nisan’daki 10km koşusuna kayıt olan HER katılımcının ücretinden 5 TL bağış olarak ayrılmaktadır. 11– 20 Nisan tarihleri arasında geç kayıt kayıtların 15 TL si katılımcılarımız adına bağışlanacaktır. Sonuç raporu Nisan sonunda ilan edilecektir.İZNİK Ultra Maratonu 2012 ve 2013tee Selçuk ilköğretim Okulu öğrencileri bizler için neler yaptı?
• Spor Kulubü yarış broşürleri dağıtma, halkı yarış hakkında bilgilendirme görevini üstlendi, aynı zamanda da kayıt işlemlerimizi yapma görevini üstlendiler…
• Fotoğraf Kulubü 10km rotasının tanıtım videosunu hazırladı pek de güzel oldu, filmi 3 saatte, çocukları 2 minibüsle göle, Tarihi kapılara, surlara taşıyarak 2 hd kamera ile çektiler.
• Çevre Kulubü yarış sonrasında parkur ( İznik şehir içinde ) temizliğini yaptı..
• Okulun müzik grubu 10K yarışçılarını yalnız bırakmadı ve harika Bando Takımı ile koşucularımıza destek verdiler.
• Gönüllü öğrenci grupları kayıt aldı, su dağıttı, madalya taktı, parkurda motivasyon noktalarında koşanları coşturdu ...
2013 Hedeflerimiz Nelerdir?

Toplanan bağış gelileri ile 2014 senesi içerisinde;
Selçuk İlköğretim Okulu bahçesinin spor alanı halinde tekrar düzenlenmesi hedeflenmiştir:
Zemin düzenlemesi (asfalt, vb), çok amaçlı saha çizgileri, atletizm alanları (uzun atlama havuzu, koşu parkuru) oluşturulması, yeşil alanların düzenlenmesi.
*2014 yılı detaylı projemiz ilerleyen tarihlerde internet sitemizde paylaşılacaktır.

Yarışlara katılanlardan beklentimiz “Hayırseverlik Koşusu” yapmaları, ultra veya 10km diye ayırmadan çevrelerinden aşağıdaki hesaba* kaynak toplamaları.

Bağışların açıklama kısmı önemlidir! Aşağıdaki gibi yazılırsa proje kapsamında geldiği takip edilir ve sizlere raporlanır: Açıklama: IUM/Koşucu Ad Soyad/Bağışçı Ad Soyad

Örnek:
Eğer Caner Odabaşoğlu, Ayşin Özer Başkır için bağış yapacaksa, IUM/AOBASKIR/Caner Odabaşoğlu şeklinde açıklama yazar.

Hesap No:
Ziraat Bankası İznik Şubesi
Hesap Sahibi : İznik Selçuk İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği
Hesap No : 14000773-5001 269-İznik/Bursa
IBAN NO : TR42 0001 0002 6914 0007 7350 01
*Bu hesap, İznik Selçuk İlköğretim Okulu’nun resmi okul ailebirliği hesabıdır. Bağışlar bizim veya 3. Şahıslar üzerinden değil, doğrudan ihtiyaç sahibine gitmektedir. Sorumlu öğretmenler Okul yönetimi ve aile birliği periyodik olarak raporlama yapacaktır.
Bağış e-postası yazmak hakkında daha fazla bilgi almak için Türkiye’nin ilk ve en büyük hayırseverlik koşu grubu AdımAdım’ın bilgi sayfasını okumak için tıklayınız.

Daha fazla bilgi ve sorularınız için ;
Beden eğitimi Öğretmeni Sabri KÖSE 0544 4507900 sabrikose25@gmail.com

Desteğiniz için teşekkür ederiz.

UYARI:Macera Akademisi ve MCR Racesetter, bağış yapmak amacıyla kişilerden veya kurumlardan doğrudan elden veya banka hesabına yatırmak suretiyle para almamaktadır. Siz gönüllülerimizin bağışlarınızı desteklenen Selçuk İlköğretim Okulu Aile Birliği’nin banka hesabına yatırmanızı ve hesap numarası ile Selçuk İlköğretim Okulu Aile Birliği’nin adının çakıştığından emin olmanızı önemle rica ederiz. Macera Akademisi ve MCR Racesetter’nin, adını kullanarak kişi veya kurumlardan doğrudan para toplanması halinde herhangi bir sorumluluğu olmadığını bilginize sunarız.

2012 Bağışları ile Neler yapıldı :

İznik Ultra Maratonu 2012 yarışından kayıt ücretlerinden ayrılan pay ve bağışlar dahil olmak üzere Selçuk İlköğretim Okulu Okul Aile Birliğine 3.600 TL (ÜÇ BİN ALTIYÜZ TÜRK LİRASI) para yatırılmıştır.
Elde edilen gelir Selçuk İlköğretim Okulunda aşağıda listelenmiş olan eğitim araç-gereç ve materyaller için kullanılmıştır.
1- 1 adet projeksiyon makinesi alınmıştır.
2- 1 adet akıllı tahta kiti ve alüminyum tahta alınmıştır.
3- Basketbol ve futbol takımlarının ihtiyacı olan formalar diktirilmiştir.
4- Beden Eğitimi derslerinde kullanmak üzere çeşitli spor malzemeleri alınmıştır.
5- Bilişim Teknolojileri sınıfının RAM bellekleri yenilenmiştir.*Selçuk İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Tarafından Hazırlanan Bağış Raporu için tıklayınız.
UYARI:Macera Akademisi ve MCR Racesetter, bağış yapmak amacıyla kişilerden veya kurumlardan doğrudan elden veya banka hesabına yatırmak suretiyle para almamaktadır. Siz gönüllülerimizin bağışlarınızı desteklenen Selçuk İlköğretim Okulu Aile Birliği’nin banka hesabına yatırmanızı ve hesap numarası ile Selçuk İlköğretim Okulu Aile Birliği’nin adının çakıştığından emin olmanızı önemle rica ederiz. Macera Akademisi ve MCR Racesetter’nin, adını kullanarak kişi veya kurumlardan doğrudan para toplanması halinde herhangi bir sorumluluğu olmadığını bilginize sunarız.

Gönüllü Olun
Eğer yarışmacı t-shirt’ü giymeyecekseniz, gönüllü görevli olarak bu maceranın gerçekleşmesine destek olabilirsiniz. Gönüllü olmak için tıklayın
Akredite Olunan Kurumlar
MAY
İznik Ultra bir Macera Akademisi - MCR Racesetter organizasyonudur.
© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım : Renkli Kare