İnstagram Facebook Twitter
19-21 Nisan 2019
Kayıt Ol!

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Online Kayıt Olma Adımları

Yarışmaya aşağıdaki adımlarla online kayıt olabilirsiniz:
Önemli: Eğer daha önce bir MCR Racesetter yarış sitesine üye olduysanız, eposta ve şifre bilgileriniz diğer yarış sitelerinizde geçerlidir. 3. Adımdan devam edebilirsiniz.
1-Kullanıcı Hesabı açılması
Bu sebeple ilk önce her sayfanın sağ üst köşesideki “Kullanıcı Girişi / Yeni Kayıt” sekmesinden yeni kullanıcı kaydı oluşturmalısınız.
Her kullanıcı farklı bir email adresine sahip olmalıdır . (Çocuklarımızın epostası yoksa, kendinize ait ikinci bir epostayla kayıt olabilirsiniz.)
Arzu ederseniz bir profil fotoğrafı bile ekleyebilirsiniz.
2-Hesap Aktivasyonu
Eposta adresinize gelecek aktivasyon koduna tıklayarak kullanıcı hesabını aktive ediniz.
3-Kullanıcı girişi
Sayfanın sağ üst tarafından kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız.
4-Yarışma Kayıt
“Kayıt Ol” sayfasında, sol sütunda BAŞVURU DURUMUNUZ artık kayıt yapılabilen parkurlar vardır. Parkurunuzu seçip kayıt olabilirsiniz.

İznik Ultra Maratonu’na katılanların taşıması zorunlu olan malzemeler nelerdir?
C. Zorunlu malzeme listesine bakmak için tıklayınız.

1.  Yarışı tek seferde durmadan mı koşmam gerekiyor? Dinlenme hakkım var mı?
C. Yarışlar tek etaplıdır. Kronometre arada durmaz, ama ultra mesafelerde mola verip dinlenmek, yürüyüş molaları vermek yarışın bir parçasıdır, planlayıp uygulanır.

2.    Yürürsem diskalifiye olur muyum?
C.  Yürümek ultralarda normaldir, zaman sınırlarında geçtiğiniz sürece diskalifiye olmazsınız. Birçok yarışmacı dik yokuşları yürür, belirli aralıklarla yürüyüş molası verir, durmak yerine yürürken yeme-içme ihtiyacını giderir, ağrılar yaşadığında yürüme molaları verir.

3. Tuvalet ihtiyacı için yol boyu WC var mı? Kadınlar için bir çözüm düşünüldü mü?
C.  Organizasyon parkura ek bir tesis kurmayacaktır. Yol üstündeki camii, kahvehane ve diğer bulabildiniz tesisler veya uygun yerlerde doğa içinde ihtiyaç giderilebilir. Doğa içinde çevreye tuvalet kağıdı bırakılmaması gerekmektedir.

 4.   Yol işaretli mi? Harita pusula ile takip etmem gerekiyor mu?
C.  Yolun tamamı işaretlenecektir. Yön bulma yarışı değildir, harita ve pusula ile yön bulmak gerekmez. İşaretler yolda/yol kenarında boyalı oklar, ikaz kurdeleleri ve belli yerlerde tabela şeklinde olacaktır. 60km sonrasındaki ikaz kurdelelerinde reflektif bant bulunacaktır.

5.   Kaybolursam ne olacak?
C.  İşaretleri son gördüğünüz noktaya geri dönüp çevreye daha dikkatli bakınız. Normal koşullarda en fazla 150-200 metre aralıkla (yolun tek ve sapaksız olduğu yerler) işaret göreceksiniz. Ortalama aralık 50mt gibi olacaktır.

6.   Yol çok karanlık olur mu? Basit bir fener yeterli olur mu? Gece işaretleri nasıl göreceğiz?
C. Rotanın %99u aydınlatılmamış yerlerden geçmektedir. Kendi ışığınızla yol bulacaksınız. Fener pilleriniz ve yedekleri taze olmalıdır. Gece etabında reflektif (ışıkta parlayan) işaretleme malzemeleri kullanılacaktır. Fenerinizin uzağı aydınlatabilmesi daha uzaktakileri görmenizi sağlayacaktır.

7.   Cep telefonu her yerde çeker mi?
C. Cep telefonu rotanın çok büyük kısmında çeker. İlk 60km.de en iyi Turkcell çeker.

8.   Baton kullanımına izin var mı?
C.  Var. Unutmayınız ki batonla başlayanlar batonlarını bitişe kadar taşır, yolda bırakamaz, destek ekibine veremez, bırakma çantasına bırakamaz.

9.  Uykum gelirse uygun bir yerde yatıp dinlenebilir miyim?
C. Dinlenme stratejiniz gerektirirse yapabilirsiniz, güvenli noktalarda uyumalısınız. Unutmayın ki uyuduğunuz zaman boyunca süreniz durmaz.

10.  İstasyonlarda neler verilecek?
C. 3 tip istasyon vardır. Su, Mini, İkmal. İznik Ultra bültenlerinde hangisinin kaçıncı kilometrede olduğu ve ne içerdiği detaylı bir şekilde yazmaktadır. Beslenme ve sıvı alım stratejinizi buna göre kurabilirsiniz.


Gönüllü Olun
Eğer yarışmacı t-shirt’ü giymeyecekseniz, gönüllü görevli olarak bu maceranın gerçekleşmesine destek olabilirsiniz. Gönüllü olmak için tıklayın
Akredite Olunan Kurumlar
MAY
İznik Ultra bir Macera Akademisi - MCR Racesetter organizasyonudur.
© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım : Renkli Kare